Мико Койву отбеляза по-малко от четири минути преди финалната сирена за обрата на Финландия до 3:2 срещу отбора на САЩ, в мач от втората групова фаза на световното първенство по хокей на лед в Канада.

Малко след гола на Койву, Адам Буриш от САЩ бе отстранен за удар срещу съперник, а Дъстин Браун също се присъедини към съотборниците си на пейката, след като изпрати финландски защитник в предпазната ограда със силен удар в главата.

В последвалото меле Дейвид Бейкс и Амсо Салмела си размениха по няколко предки удара. Малко по-рано през деня Андрес Амбул и Санди Жанин дадоха ранна преднина на отбора на Швейцария, който разби Дания със 7:2 и си осигури място на четвъртфиналите. Латвия пък спечели за втори път в последните си пет мача, след като се наложи с 4:1 над Норвегия.

В последната среща от деня Швеция победи Чехия с 5:3 и избегна големите отбори в директната елиминиция.