Защитаващият титлата си отбор на Финландия постигна победа с 2:1 над олимпийския вицешампион Германия в мач от група "В" на световното първенство по хокей на лед за мъже в Латвия.

С успеха финландците запазиха първото си място в класирането след пет изиграни мача с 13 точки, докато Германия ще води люта битка с домакина Латвия и колоса Канада за четвъртото място в потока, което е последното, даващо право на участие в елиминационната фаза.

Антон Лундел даде аванс на Финландия в седмата минута на мача, но в средата на втората третина Германия изравни чрез Корбиниан Холцер. Победният гол за Финландия дойде в 52-рата минута на мача, а негов автор стана Арту Руотсалайнен.

В група "А" Словакия продължи със силното си представяне с победа с 2:0 над Дания. Петър Цегларик и Адам Яношик вкараха за словаците в последната третина от двубоя, за да донесат на тима си четвърта победа в пет мача и първо място в групата с 12 точки.

Дания е на пето място в група "А" с осем точки, колкото има и четвъртият Чехия, но скандинавският тим е и с мач повече.