Тазгодишната сензация в НХЛ Финикс Койотис постигна домакинска победа с 4:3 над лидера в Източната конференция Ню Джърси Девълс и прекъсна серията си от домакински поражения. Победата им дойде с решаващи голове на Даниел Уиник 8:08 минути преди края на срещата, както и Збинек Михалек 1:16 минути по-късно при числено превъзходство.

Матю Ломбарди и Петер Мюлер вкараха другите два гола за победата, първа от пет мача насам. За гостите от Ийст Ръдърфорд попаденията бяха на Брайън Ролстън- два, и Травис Заяц.

Бостън се наложи с 2:1 след дузпи над лидера в Тихоокеанската дивизия Сан Хосе, като Здено Хара реализира единственото попадение при наказателните удари. Даниел Пейли реализира в редовното време за Бостън, които печелят първи мач от четири двубоя насам.

Френският вратар Кристобал Юе продължава да прави чудеса за отбора на Чикаго и имаше важен принос за победата с 3:0 над Калъмбъс. Той спаси 24 удара и регистрира четвърти мач без допуснат гол от началото на първенството. Брайън Кембъл, Дестен Бюфилие и Дънкан Кийт пък реализираха головете за Блекхоукс, които си поделят 1-ото място в Западната конференция с отбора на Сан Хосе.

Поредицата от пет поредни победи за Анахайм беше прекратена в Лос Анжелис, където местният тим спечели с 4:0. Пети шут-аут в кариерата си записа вратарят Джонатан Куик, отразявайки 22 удара. Гол номер 100 в кариерата си пък реализира капитанът на домакините Дъстин Браун, а останалите три попадения бяха дело на Михал Ханджус, Скот Парси и Уейн Симонс.

Детройт се наложи с 3:1 над Каролина, но все още е извън първите осем на Запад. Червените криле имат 54 точки, с 1 по-малко от 8-ия Лос Анджелис. Дрю Милър записа гол и пас за победата, Никлас Линдстрьом и Хенрик Зетерберг вкараха другите два.

Вратарят Джими Хауърд пък спаси 37 удара, като единственото попадение за гостите вкара Том Костопулос.

С три гола в третия период Питсбърг удари Едмънтън с 3:2 като гост. Нефтодобивниците регистрираха шеста поредна загуба, въпреки че поведоха с головете на Андрю Колияно и Любомир Вишновски. Тайлър Кенеди най-напред намали за Пингвините в 3:18 минута на третата част, Мат Куук пък изравни в 6:49 минута на частта, а в 9:30 минута Паскал Дюпюи реализира третия гол. И за трите попадения асистенциите бяха на Джордан Стаал.