Филаделфия Флайърс победи трудно Ню Йорк Айлендърс с 3:2 и продължава домакинската си серия без загуба в първенството на Националната хокейна лига. От началото на сезона хокеистите на Филаделфия спечелиха и 6-те си домакински мача и са начело във временното класиране на Атлантическата дивизия на Източната конференция с 11 победи и 6 загуби.

Скоти Ъпшол отбеляза два гола за Филаделфия в първата и във втората третина, но гостите изравниха чрез Майк Сайлингър и
Крис Саймън.

Майк Ричардс вкара победния гол за Филаделфия във 3:24-та минута на третата част в момент, когато неговият съотборник Даниел Бриер изтърпяваше двуминутно наказание. Това бе 10-ият гол за сезона на Майк Ричардс.

Вратарят на филаделфийци Мартин Байрън спаси 24 удара на гостите. С по два гола на Кори Стилман и на Джейсън Уилямс отборът на Каролина победи като гост "Пантерите" от Флорида с 4:3. Гол на Патрик Елиас в 14:37-та минута на третата част донесе победата на "Дяволите" от Ню Джърси над "Пингвините" от
Питсбърг.

Джи Пи Дюмонт вкара два гола и Нешвил победи като гост Кълъмбъс с 4:1. Това бе четвъртата поредна загуба на Кълъмбъс в