Шампионът Питсбърг загуби с 1:5 от гостуващия Филаделфия във втория мач от първия кръг на плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига. Резултатът в серията е 1:1 победи, играе се до четири успеха в седем мача.

Шон Кутюрие се отличи с гол и две асистенции за победителите, а вратарят Брайън Елиът направи 34 спасявания.

Шейн Гостисбихиър, Травис Конечни, Андрю МакДоналд и Нолан Патрик също бяха точни за Филаделфия. Тимът загуби с 0:7 първия мач, а третата среща е в неделя във Филаделфия. Патрик Хорнквист отбеляза единственото попадение за шампионите.

В Западната конференция Уинипег победи Минесота с 4:1 и поведе с 2:0 в серията. Пол Щастни, Андрю Коп и Патрик Лейн се разписаха през третата част, а Тайлър Майърс отбеляза гол през втората третина и добави асистенция.

За Минесота Зак Паризи реализира втория си гол в серията, а вратарят Деван Дубник отрази 39 шайби, но това не беше достатъчно.

Лас Вегас победи Лос Анджелис с 2:1 след две продължения и поведе с 2:0 успеха в серията.

Ерик Хаула донесе победата на тима с гол 4:37 минути преди края на второто продължение, а през първата част точен беше Алекс Тък. Стражът на Лос Анджелис Джонатан Куик отрази 54 удара, а попадението за отбора реализира Пол Ладю във втората третина.