Филаделфия победи гостуващия Флорида с 2:1 и си осигури място в плейофите на Националната хокейна лига.

Джеф Картър с 45-ия си гол за сезона в 7:32 минута на третата част донесе успеха на домакините. Джофри Лупул също се разписа за Филаделфия.

Брет Маклийн вкара за Флорида, който изостава на 2 точки зад Ню Йорк Рейнджърс в борбата за осмото място на Изток.

Сан Хосе направи още една крачка към спечелването на "Президънтс Трофи" за най-добър отбор в редовния сезон след 1:0 след дузпи срещу гостуващия Колорадо.

Вратарят Евгени Набоков направи 20 спасявания и не допусна гол при наказателните удари, а домакините събраха 112 точки и имат 5 повече от втория Бостън три мача преди края. За Набоков това беше седми "шутаут" за сезона. Джо Павелски вкара единствената дузпа в мача.

Петер Будай също се представи на ниво. Той отрази 30 изстреля в редовното време и продълженията за втория си "шутаут" в кампанията.

Ерик Стаал се отличи с хеттрик и асистенция, а Каролина разгроми гостуващия Ню Йорк Айлендърс с 9:0.

Ерик Коул завърши с 4 асистенции, а вратарят Кам Уорд трябваше да спаси само 12 удара, за да запише шестия "шутаут" за сезона и 12-и в кариерата си.

Това беше най-тежката загуба в историята на Айлендърс, който е последен в НХЛ през този сезон.

Каролина, който си осигури място в плейофите, пък записа рекордна за клуба девета поредна победа.

Миналогодишният финалист за купа "Стенли" Питсбърг надделя с 6:4 над домакина Тампа Бей и също си гарантира място в следсезонните елиминации.

Сидни Кросби се разписа два пъти за успеха и премина границата от 100 точки, като събра 101.

Лидерът при реализаторите в тима Евгени Малкин, който има 110 точки, се отличи с две асистинции.

Отава се справи с гостуващия Бостън с 3:2 и записа рекордна в клубната история девета поредна домакинска победа.

Дани Хийтли, Кристоф Шуберт и Майк Фишър се разписаха за успеха на тима.

Фил Касел и Здено Хара вкараха за шампиона в Източната конференция.