Емилия Йорданова направи страхотно състезание и зае 19-о място в преследването на 10 километра в Холкенколен от Световната купа по биатлон. За Йорданова това е най-добро класиране в състезание за Световната купа и първи точки за Световната купа в дисциплината.

Българката направи три пропуска в четирите си стрелби и финишира на 5,04 минути след победителката Тора Бергер. Норвежката биатлонистка направи четири пропуска в стрелбата, като пробяга дистанцията за 32.12,2 минути. Втора остана Мари Дорин Хабер от Франция, а трета – Анастасия Кузмина от Словакия.

В класирането за Световната купа в преследването Тора Бергер е лидер с 369 точки, а Емилия Йорданова е с 22 точки на 52-ро място.

В генералното класиране за Световната купа Тора Бергер е начело с 1009 точки. Емилия Йорданова е на 69-о място с 29 точки.