Емил Хегле Свендсен спечели състезанието на 20 километра от  Световната купа по биатлон в Йостерсунд, Швеция.  Норвежецът, четирикратен олимпийски шампион, измина дистанцията за 53:25,6 минути и не допусна нито една грешка при  стрелбата, постигайки общо 37-ата си победа в кариерата.

Украинецът Сергей Семеньов направи една грешка при  стрелбата и изостана на 1:17.6 минута след победителя. на трета  позиция днес финишира Михал Слезингер, на 2:08.3 минути зад  Свендсен.

Чешкият биатлонист също допусна една грешка при  стрелбата. Ветеранът Оле Ейнар Бьорндален от Норвегия остана на шестото място в крайното класиране, с три пропуска при стрелбата.

Носителят на Световната купа и олимпийски шампион Мартен  Фуркад от Франция завърши едва на 81-о място и разочарова всичките си фенове, след като пропусна четири от първите пет мишени.

От българите на 14-о място е Красимир Анев, който допусна  две грешки и завърши с време 57:17.9 минути. Анев беше без  пропуск след първите си три стрелби и се движеше втори в  класирането, но след това изпусна две мишени.

Владимир Илиев е на 30-а позиция с пет пропуска, на 5.28  минути след победителя, докато Иван Златев е 66-и от общо 100  завършили състезатели. Начело в генералното класиране е Емил Свендсен с 60 точки,  пред Сергей Семеньов с 54 точки. Красимир Анев има 27 точки,  докато Владимир Илиев е с 11 точки след днешното състезание./БТА