Норвежката Тирил Екхоф спечели индивидуалния старт на 12,5 километра от Световната купа по биатлон, който се проведе при смразяващи условия в Кенмор, Канада.

Екхоф се нагоди най-добре към температурата от минус 18 градуса и макар да направи един пропуск в стрелбата, който и коства 45 секунди наказание, даде време от 36:32.9 минути, което бе с 9.8 секунди по-добро от това на втората Маркета Давидова от Чехия. На трето място завърши италианката Доротея Вирер с пасив от 20.9 секунди.

Водачката в класирането за Световната купа Лиза Витоци от Италия остана на 22-ро място, но запази лидерската си позиция в генералното подреждане с 651 точки, пет пред втората Вирер и 111 пред третата Анастасия Кузмина от Словакия.

Българките направиха много грешки при стрелбата и това им коства място извън топ 60.

С 5 грешки Емилия Йорданова е 70-а, Десислава Стоянова е 74-та с 6 пропуска, а също с 6 грешки Даниела Кадева е 80-а от 88 завършили биатлонистки.