13 играчи на Торонто записаха точки при убедителната победа с 5:0 над домакина Тампа Бей. Вратарят Фредрик Андерсен отрази всичките 33 удара и записа десети "шътаут" в кариерата си и четвърти през сезона. Морган Райли единствен завърши с повече от точка, записвайки гол и асистенция. Мат Мартин Роман Полак, Джеймс ван Римсдайк и Конър Браун също вкараха за канадците. Едмънтън спечели категорично срещу гостуващия Бостън със 7:4 и реализира седем гола във втори пореден мач, след като преди два дни разгроми Далас със 7:1.

Патрик Маруун се разписа два пъти за домакините, Леон Драйзайтъл се отличи с гол и две асистенции, а Конър МакДейвид записа три асистенции при успеха. За гостите Брад Марчанд завърши с гол и две асистенции. Чикаго регистрира трета поредна победа след 2:1 над домакина Отава. Ричард Паник вкара решаващия гол 3:01 минута преди края при числен превес. Лидерът в лигата Вашингтон допусна домакинско поражение с 1:2 след продължение от Нешвил. Виктор Арвидсон вкара в 65-ата секунда на допълнителното време за третия пореден успех на тима. Столичани останаха на върха в класирането на редовния сезон с 98 точки.

Кълъмбъс излезе на второ място в Източната конференция и в лигата само на 2 точки зад Вашингтон след 2:1 над Флорида. Джош Андерсън се отличи с гол и с асистенция при попадението на Зак Веренски. Вратарят Сергей Бобровски отрази 33 шайби, като беше преодолян само веднъж след удар на Джонатан Маршесо в първата част. Густав Никвист единствен реализира при дузпите и донесе победата на Детройт с 5:4 в залата на Аризона. Гостите записаха осма победа в осем мача след дузпи през сезона и единствени в лигата не са губили мач след наказателни удари.

Хенрик Зетеберг и Майк Грийн се отличиха с по гол и асистенция за успеха, а вратарят Петр Мразек отрази 22 шайби, както и три опита при дузпите на съперника. Джонатан Куик спаси 26 изстрела и записа първи "шътаут" през сезона, а Жаром Игинла и Адриан Кемпе вкараха при победата на Лос Анджелис над гостуващия Бъфало с 2:0. Владимир Тарасенко отбеляза два гола, а Сейнт Луис спечели за шести път в последните си седем мача след 4:1 над домакина Сан Хосе.