Тимът на Едмънтън Ойлърс, който преди дни си осигури участие в плейофите на НХЛ за пръв път след 11-годишно прекъсване, е все по-близо до титлата в Тихоокеанската дивизия, след като се наложи над прекия си конкурент Анахайм Дъкс с 3:2 след продължение. Победния гол за домакините реализира Леон Драйсайтъл 1:26 минути след началото на добавеното време. С успеха Едмънтън събра 91 точки, колкото има и Анахайм, но канадският тим води заради по-добрите си показатели в директните двубои. Иначе резултатът в срещата бе открит от Конър МакДейвид, който бе точен за домакините 49 секунди преди края на първата третита. Във втората ветеранът Рахън Гецлаф изравни, а в средата на третата Патрик Ийвс направи обрата пълен в полза на гостите от Анахайм. Все пак две минути преди последната сирена Милан Лучич прати мача в продължение с 19-ия си гол за сезона, а в него Драйсайтъл се превърна в герой, завършвайки контраата двама на един.

На Изток Торонто излезе на второ място в Атлантическата дивизия, след като победи с 5:4 Детройт Ред Уингс. Густав Нийквист даде аванс на "червените криле" през първата част, но през втората гостите осъществиха пълен обрат с попадения на Остън Матюс, Мичел Марнър и Уилям Нийлейндър. Ник Йенсен и Ник Кронвал обаче бяха точни за Детройт, за да доведат резултата до 3:3. С два гола в рамките на една минута обаче Торонто реши изхода на срещата. Първо Джеймс ван Риймсдайк, а след това и новобранецът Матюс реализираха за "кленовите листа", които поведоха с 5:3 малко повече от минута преди края. 45 секунди преди финалната сирена Майк Грийн оформи крайното 4:5, но за повече Детройт нямаше време. В класирането Торонто се изравни с Отава по точки на втората позиция в дивизията. Двата тима имат по 91 пункта след 77 мача.