Флорида загуби от Едмънтън с 1:8 в четвъртия мач от финалната серия за Купа Стенли в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

"Пантерите" водеха с 3:0 в плейофа и се нуждаеха от още една победа за титлата, но Едмънтън показа, че няма да се предаде лесно в спора и намали изоставането в серията след разгромна победа.

Дилън Холоуей отбеляза два гола, а по веднъж за Ойлърс се разписаха Матиас Янмарк, Адам Хенрик, Конър Макдейвид, Дарнел Нърс, Райън Нуджънт-Хопкинс и Райън Маклауд.

Единственият гол за Флорида отбеляза руският нападател Владимир Тарасенко.

Вратарят на Флорида Сергей Бобровски беше заменен през втората част, след като допусна пет гола от 16 удара.

Тон за победата на Едмънтън даде популярната канадска певица Шаная Туейн, който подгря публиката с концерт и скандира заедно с феновете на Ойлърс "Искаме купата".