Едмънтън победи Далас с 5:2 като домакин в четвъртия мач от финалния плейоф в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) и изравни резултата в серията на 2:2. Играе се до четири успеха от седем възможни срещи.

Гостите поведоха с две попадения, дело на Уайът Джонстън и Еса Линдел за по-малко от шест минути, но Едмънтън изравни за 2:2 още в първия период. За Джонстън голът бе девети в плейофите.

Райън Маклиъд и Еван Бушар отбелязаха изравнителните попадения, а серията от пет поредни продължиха Матиас Янмарк и Леон Драйсайтъл във втората третина, и Матиас Екхолм в третия период.

Янмарк и Драйсайтъл се разписаха в рамките на 51 секунди, носейки преднина от 4:2 за Ойлърс.

Вратарят Стюарт Скинър направи 20 спасявания, а Конър МакДейвид се отличи с две асистенции.

Стражът на Далас Джейк Йотингер отрази 24 удара, а Джейми Бен записа две асистенции за Старс.

Защитникът Крис Танев напусна през втората част заради контузия в гърба и повече не се върна на леда.