Анахайм Дъкс победи с 2:1(0:0, 0:1, 1:0, 1J) Детройт Ред Уингс като гост и е на победа от класиране за финала в Националната хокейна лига.

„Патоците” стигнаха до успеха в „моторния” град след едно продължение, в което автор на победния гол стана финландецът Тимо Селане. След безрезултатна първа част друг скандинавец, шведът Андреас Лиля изведе „червените крила” напред в резултата в шестата минута на втората третина. Скот Нидермайер изравни за Анахайм точно 48 секунди преди финалната сирена и прати двубоя в продължение.

След този успех Дъкс води с 3-2 победи във финалната серия в Западната конференция и може да се класира за прекия сблъсък за Купа Стенли още във вторник през нощта, когато е домакин на шестия мач. За финала на НХЛ вече се класира тимът на Отава Сенатърс.