Дария Домрачова стана победителка в спринта на етапа от Световната купа в Тюмен, който е финален за сезона. Биатлонистката от Беларус преодоля дистанцията от 7,5 км. за 21 минути, 42.8 секунди, без да допусне грешка на рубежа.

Второ място зае финландката Кайса Макарайнен (изоставане 1.2 секунди; 0 пропуска), трета стана норвежката Тирил Екхоф (+33.3; 1).

Малкият кристален глобус в дисциплината стана притежание на словачката Анастасия Кузмина, която финишира с 323 точки. Етапът в Тюмен приключва в петък. След днешния спринт Домрачова каза, че още не е решила дали ще продължи кариерата и ще направи това след края на сезона.

"Това зависи повече от мен, от моите усещания. Решението трябва да бъде добре осмислено. То не бива да бъде взето под влиянието на емоциите, мотивация в спорта не е толкова трудно да намериш, ако обичаш работата си. Засега нищо не мога да кажа по тази тема", обяви 31-годишната биатлонистка.