След шестгодишно очакване Ню Джърси Девилс най-после победи Сейнт Луис Блус като домакин с 4:2 и сложи край на серията на шампионите в Националната хокейна лига от осем последователни успеха.

С много голяма заслуга за победата на "дяволите" бе вратарят Кори Шнайдер, който отрази 31 шайби към мрежата си. Головете за домакините вкараха Йеспер Брат, Дакота Мермис, Конър Карик и Джоуи Андерсън, докато за "сините" се разписаха Винс Дън и Джейдън Шварц.

За последно любителите на хокея в Нюарк бяха виждали победа на "дяволите" над този съперник на 21 януари 2014 година.

Конър Хелебьок записа рекордния за сезона шести "шътаут" при победата на УинипегДжетс с 4:0 над Вегас Голдън Найтс.
Хелебьок спаси всички 29 удара на "рицарите" към вратата си и си осигури 20-а "суха мрежа" в кариерата.

Головете за домакините от Уинипег вкараха Николай Елерс, Патрик Лайне и Кайл Конър през първата третина, както и Матьо Перо, който оформи крайния резултат 14 минути след началото на втората третина.

За Уинипег това бе победа номер 10 в последните 17 мача.

В най-резултатния мач за вечерта в Националната хокейна лига Ванкувър Канъкс се наложи с 6:3 над Колорадо Аваланш. До средата на втория период двата отбора си размениха по три гола, като точни за домакините от канадското тихоокеанско крайбрежие бяха Трой Стечър, Джей Ти Милър и Зак МакЮън, докато за Колорадо се разписаха Ерик Йонсон, Габриел Ландеског и Валери Ничушкин.

В заключителните 30 минути обаче на леда имаше само един отбор и той бе този на домакините от Ванкувър, които добавиха нови три гола на сметката си. Техни автори станаха Антоан Ръсел, отново МакЮиън и Танер Пиърсън. За Колорадо това бе първа загуба след серия от девет поредни победи като гост.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Ню Джърси - Сейнт Луис 4:2
Детройт - Чикаго 2:1
Уинипег - Вегас 4:0
Калгари - Аризона 3:2
Ванкувър - Колорадо 6:3
Анахайм - Торонто 2:1