Детройт победи домакина Ванкувър с 6:1 и постигна трета поредна победа в Националната хокейна лига. Дилън Ларкин се разписа два пъти, а Роби Фабри и Густав Линдстрьом добавиха по гол и асистенция. Пайъс Сатър и Джонатан Бергрен също вкараха за успеха. Вратарят Виле Хусо отрази 29 шайби. Шелдън Драйс реализира за канадците.

Антон Лундел и Александър Барков бяха точни при дузпите, а Флорида спечели с 2:1 срещу домакина Минесота. Еети Луостаринен вкара в редовното време за гостите, които записаха четвърта победа в последните си пет мача.
Кирил Капризов беше точен за домакините.

Тим Щюцле записа три асистенции, а след това вкара победния гол за 4:3 в 1.55 минута на продължението при успеха на Отава над гостуващия Калгари. Брейди Ткачак, Дрейк Батърсън и Алекс ДеБринкат се разписаха в редовното време, а Мадс Согор направи 34 спасявания. Дилън Дюб беше точен на два пъти за канадците, а Тайъл Тофоли добави гол и асистенция.

Лоусън Крауз реализира два попадения и помогна на Аризона да спечели гостуването си на Нешвил с 4:2.

Адриан Кемпе се разписа в трети пореден мач, а Лос Анджелис надделя над гостуващия Бъфало с 5:2. Виктор Арвидсон се отчете с попадение и две асистенции за домакините./БТА