Детройт победи Вашингтон с 4:3 след изпълнение на дузпи в среща от Националната хокейна лига. Изненадващо, гостите от столицата поведоха след първата третина с 2:1 с попадения на Овечкин и Шулц. Звездата на домакините Херник Зетерберг обаче изравни във втората част. Добра акция на Зетерберг и Павел Дацюк пък изведе Томас Холмстрьом на чиста позиция пет минути преди края и шведът не сбърка за 3:2.

Минута и половина преди последната сирена обаче Абександър Сьомин попари Детройт с изравнителен гол.

Така се стигна до изпълнението на дузпи, където Дацюк поведе Ред Уингс с много добро първо изпълнение. Домакините не пропуснаха нито един изстрел, докато Виктор Козлов не успя още при първата дузпа за Вашингтон. Така успехът остана в Моторния град, а Детройт записа девета победа в последните си 10 мача.

В другият мач от изминалата нощ Лос Анжелис загуби от Колорадо с 2:4, като за „лавините” това бе трети пореден успех.