Шампионът Детройт допусна домакинска загуба с 2:4 от Далас. Това е четвърти пореден мач без победа за лидера в Централната дивизия. Детройт вече изостава на 8 точки зад лидера в НХЛ Сан Хосе.

Гостите предрешиха всичко още в началото на втората част, когато дръпнаха с 4:0 след попадения на Стийв Отс, Йере Лехтинен, Крис Конър и Луи Ериксон. Брад Ричардс се отличи с две асистенции.

Детройт върна два гола до края на втората третина чрез Мариан Хоса и Андреас Лиля, но до края не успяха да отново преодолеят вратаря Марти Турко, който завърши с 22 спасявания.

Това беше първа домакинска загуба за шампионите след седем поредни победи.

Джейми Лангенбрюнър отбеляза втория си гол в мача в 71-ата секунда на продължението и донесе победата на Ню Джърси над Бостън с 4:3 като гост.

Марк Савард се отличи с гол и асистенция за домакините, които с поражението отстъпиха с точка първото място в лигата.

Сан Хосе се възползва от грешките на основните си конкуренти и след успех с 2:0 над гостуващия Финикс оглави подреждането в НХЛ със 78 точки.

Вратарят Евгени Набоков отрази всичките 24 удара, за да запише 44-и "шутаут" в кариерата си.

Головете за победата пък отбелязаха Кристиан Ерхоф и Марсел Гоц на празна врата 14,3 секунди преди края.

Сан Хосе записа седма победа в последните си осем мач

Доминик Муур вкара два гола, а Джейсън Блейк се отличи с гол и две асистенции за победата на Торонто със 7:4 над Колорадо като гост.

Така канадците прекъснаха серията си от четири поредни поражения. Милан Хейдук се разписа на два пъти за домакините.

Ню Йорк Айлендърс прекъсна серията си от 14 поредни мача без победа като гост след 5:4 в залата на Атланта.

Кайл Окпосо вкара два гола в един мач за първи път в кариерата си.