Шампионът Детройт срази с 4:1 лидера в редовния сезон Сан Хосе като домакин.

Гостите запазиха първото си място в НХЛ с 91 точки от 59 мача, като вече имат само точка преднина пред Бостън и 3 точки пред Детройт, които обаче са изиграли по 61 срещи.

Мариан Хоса откри резултата на "Джо Луис Арина", а Виле Лейно удвои аванса на домакините до края на първата част.

Хенрик Зетеберг направи преднината класическа в началото на втората част с попадение при числено намален състав, но малко по-късно Кристиан Ерхоф вкара почетното попадение за гостите.

Зетеберг с втория си гол в срещата при числен превес 2:53 преди края реши всичко в полза на шампионите. Руският център Павел Дацюк асистира за четвъртото попадение и с това записа своята точка номер 500 в лигата.

Вратарят на Детройт Тай Конклин отрази 34 шайби, докато колегата му Евгени Набоков спаси 29 удара.

Сан Хосе пък допусна първо поражение след серия от четири поредни победи.

Николай Кулемин вкара решаващия гол при дузпите, а Торонто победи Ню Йорк Рейнджърс с 2:1 като домакин.

Уейн Редън се разписа за гостите при числен превес във втората част, а Никлас Хагман изравни в средата на третата третина.

Поражението с дузпи обаче вгорчи дебюта на кормилото на Ню Йорк на Джон Торторела, който в понеделник замени уволнения Том Рени.

Вицешампионът Питсбърг се наложи трудно с 1:0 над гостуващия Ню Йорк Айлендърс и се доближи само на две точки от зоната на плейофите в Източната конференция.

Петер Сикора вкара решаващия гол 2:28 минути преди края, а Марк-Андре Флюри спаси всичките 21 удара към вратата си за третия си "шутаут" за сезона.

Джеф Картър и Симон Гание се разписаха за успеха на Филаделфия с 2:0 над гостуващия Лос Анджелис.

Вратарят Мартин Бирон отрази 43 удара и регистрира 25-ия "шутаут" в кариерата си.

Филаделфия записа седма победа в последните си девет мача и се утвърди на четвъртото място на Изток.