Детройт разгроми домакина Чикаго с 4:0 в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига.

Вратарят Петр Мразек отрази всичките 27 удара и записа втори "шътаут" за сезона и общо 12-и в кариерата си.

Антъни Манта и Тайлър Бертузи се отличиха с по гол и асистенция, а Дилън Ларкин и Майк Грийн също се разписаха. Чикаго не успя да вкара гол едва за трети път през сезона.

Дъги Хамилтън се разписа два пъти, а Калгари отнесе Каролина с 4:1 като гост, записвайки седма поредна победа. Вратарят на канадците спаси 38 изстрела, а Мат Стаян и Матю Ткачук също вкараха.

Лий Стемпняк реализира почетното попадение за домакините малко преди края.
Носителят на Купа "Стенли" Питсбърг също постигна убедителен успех с 5:2 над гостуващия Ню Йорк Рейнджърс.

Фил Кесъл направи 3:2 пет минути и половина преди края на втората част, записвайки 700-ата си точка в лигата. Това беше 20-и гол за сезона за дясното крило.

Патрик Хорнквист, Сидни Кросби, Карл Хагелин и Доминик Симон също вкараха при четвъртата поредна победа за шампионите.

Михаел Грабнер и Брендън Смит реализираха за Ню Йорк, който водеше с 2:1 след първия период, но допусна обрат.

Брендън Сатър се разписа в 2:50 минута на продължението и донесе успеха на Ванкувър над домакина Минесота с 3:2.

Канадците на два пъти изоставаха с гол в редовното време, но стигаха до изравняване с точни изстрели на Луи Ериксон и Томаш Ванек. Джейсън Закър и Даниел Уиник реализираха за домакините.