Вратарят Крис Осгууд отрази 30 удара при завръщането си на леда след почивка от четири мача при победата на шампиона Детройт над Лос Анджелис Кингс с 2:1 в среща от първенството на НХЛ.

Детройт стана третият отбор този сезон, който преминава границата от 90 точки, след Сан Хосе и Бостън.

Дерек Мич откри резултата за домакините в 7.52 минути преди края на втората третина, а Томаш Копецки покачи на 2:0 в началото на третата част.

Александър Фролов вкара почетното попадение за гостите.

Матю Шнайдер отбеляза гол при числено превъзходство в 3:21 минути на продължението и донесе победата на Монреал като гост на Филаделфия с 4:3.

За Шнайдер, който наскоро премина в детройт от Атланта, това е седми гол за сезона.

В Калгари едноименният отбор, който е лидер в Северозападната дивизия, постигна четвърта поредна победа, след като разби с 4:1 Минесота.

Майк Камалери вкара два гола и вече има 32 на сметката си този сезон, а Мика Кипрусоф направи 15 спасявания.

Звездата на Питсбърг Евгени Малкин вкара гол в продължението и донесе успеха на "пингвините" с 5:4 като гост над Чикаго.

Домакините губеха с 0:2, но изравниха 2:2 и след това 4:4, но в продължението нямаха шанс.