Детройт победи с 3:2 Сан Хосе и изравни резултата в серията на 1:1. „Ред Уингс” бяха доста колебливи и загубиха първата третина с 1:2. Още в самото начало на срещата Чечуу даде гол преднина за гостите, а Тортън удвои преднината за "шаркс" четири минути по-късно. Зетерберг все пак успя да намали три минути преди края на третината. През вторите 20 минути не падна гол, а в последната третина Детройт все пак успя да измъкне победата чрез попадения на Клиъри и Дацюк.

Ню Джърси Девилс също имаше затруднения във втория мач от серията срещу Отава Сенаторс, но ги победи с 3:2 и изравни победите на 1:1. Домакините започнаха много добре и поведоха с 2:0 след първите 20 минути чрез головете на Джионта и Брулин. Канадците обаче успяха да изравнят, след като спечелиха втората и третата третина с по 1:0. Алфредсон намали преднината на Девилс, а Хийтли прати мача в продължения. Златният гол за Девилс вкара Джейми Лангенбрунер в началото на второто продължение.