Гол на Дийн Клиъри три минути преди края донесе драматичния успех на Детройт с 4:3 у дома срещу Анахайм и помогна на шампиона в Националната хокейна лига да се класира за финала в Западната конференция след 4:3 победи.

Иржи Худлер, Дарън Хелм и Микаел Самуелсон също се разписаха за "червените криле", които в следващия кръг ще срещнат Чикаго. Вратарят на Анахайм - Джонас Хилър, направи 36 спасявания, а неговият колега в състава на Детройт - Крис Осгуд, спря 24 пъти шайбата, изпратена към неговата мрежа от противниковите състезатели, информира БТА. За "великите патета" точни бяха Теему Селане, Кари Пери и Боби Райън.

На Изток Каролина спечели с 3:2 след продължение като гост срещу Бостън и също с 4:3 победи се класира за финала в конференцията. Победното попадение за гостите бе дело на Скот Уолкър 18:46 минути след началото на продължението. Голът е първи за Уолкър след изиграните от него 25 плейофни мача.

На финала в Източната конференция Каролина ще се изправи срещу Питсбърг.