Лас Вегас победи гостуващия Уинипег с 3:2 в четвъртия мач от финала в Западната конференция на Националната хокейна лига.  Домакините поведоха с 3:1 победи в серията, в която се играе до четири успеха.

Попаденията за Лас Вегас отбелязаха Уилям Карлсон в 3-ата минута, Томаш Носек в 31-ата и Райли Смит в 53-ата. За Уинипег точни бяха Патрик Лаине и Тайлър Майерс.

За най-добър в мача беше обявен Райли Смит, който вкара победния гол седем минути преди края и направи асистенция. Вратарят на Лас Вегас Марк-Андре Флюри направи 36 спасявания и записа 73-а победа в кариерата си в плейофите.

Лас Вегас е дебютант в Лигата. Следващата среща от финала е на 20 май, а домакин е Уинипег.

На финала на Изток играят Тампа Бей и Вашингтон. Резултатът в серията е 2:2 победи.