Далас Старс постигна първа победа през новия сезон в НХЛ, след като се наложи с 5:2 при гостуването на Калгари, за които поражението пък също беше първо за годината. Старс вкараха голове чрез петима различни състезатели, а вратарят им Алекс Оулд спаси 21 удара в мача. За него това беше първи мач като титуляр за Далас.

В 1-ата минута на мача Майк Рибейро откри резултата, а в 1-ата минута на втората част Брайън Съдбъри удвои. При числено превъзходство Диън Фаньоф намали за домакините, но Том Уодъл покачи на 1:3.

До края Калгари върна един гол чрез Рене Бурки, а крайното 2:5 фиксираха Луи Ериксон и Брад Ричардс. Каролина реши мача си с ранни голове на Том Костопулос и Юси Йокинен, а след тях Туомо Руту направи 3:0 срещу гостуващия състав на Флорида. Останалите четири гола нанизаха Рей Уитни, Мат Кълън, род Бринд'Амур и Джей Харисън, а за гостите точни бяха Сам Матюс и Михаел Фролик. Двата отбора са съседи в класирането на Югоизточната дивизия и до този момент имаха по една победа и две поражения.