Далас спечели у дома с 5:4 след продължение срещу Детройт в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Тревър Дейли се разписа две минути след началото на допълнителния период и

прекъсна серията от 6 поредни победи на "червените криле".

Попадение на Стив От три минути преди края на третата част доведе мача до продължение. Детройт на два пъти имаше аванс от два гола, но не успя да го задържи.

"Звездите" са на четвърта място в Тихоокеанската дивизия и отчаяно имаха нужда от победа. Вратарят на Детройт - Крис Осгуд, спаси 49 удара на противниковите нападатели. Отборът на Далас не е създавал толкова голови положения в мачовете си през последните 12 години.

Преди пет дни Детройт разгроми Далас с 6:1 в своята зала "Джо Луис Арена".

"Крилете" водеха с 2:0 и 3:1 в първата третина, но Далас изравни чрез Стефан Робидас и Марк Периш във втората част.

Детройт отново поведе чрез Павел Датсюк в третия период преди Стив От да доведе мача до продължение.

Браян Рафалски, Томас Холстрьом и Мариан Хоса се разписаха за Детройт в първата третина, докато точен за "звездите" бе Никлас Гросман.

Вратарят на победителите Марти Турко се отличи с 26 спасявания.

В другата среща тази нощ Тампа Бей надигра като гост с 3:1 Лос Анджелис. Евгени Артюкин и Марк Реки се разписаха в първия период, а третия гол за Тампа Бей бе дело на Венсан Льокавалие. Стражът на гостите Майк Смит записа 29 спасявания, а Питър Харълд вкара единствената шайба във вратата на Лайтнинг. Победата е трета в последните четири мача за Тампа Бей.