Далас е на път да направи уникален обрат във финалната серия на Западната конференция, след като в петия мач победи Детройт с 2:1. Детройт водеше в серията с 3:0 победи, но Далас измъкна два поредни успеха и отложи развръзката в плейофа.

Вратарят на Далас Марти Турко спаси 38 удара към вратата си и записа първата си победа в Детройт. Освен проявите си на вратата, Турко се отличи и с асистенция за победния гол на Далас през втория период.

Тревър Дейли изведе Далас в резултата в 9:21 минута на първия период, а Иржи Худлер изравни за Детройт шест минути по-късно.

Йоел Лундквист отбеляза победния гол за "звездите" в 6:04 минута на втория период след пас на вратаря Турко.

Детройт нямаше загуба до този момент в своята зала в плейофите този сезон. Мач номер шест от серията е в понеделник в Далас.