Далас и Сан Хосе спечелиха първите си мачове от плейофите в Западната конференция на НХЛ. Тексаските "Звезди" се наложиха с 2:1 над Сейнт Луис, а "Акулите" разгромиха Нешвил с 5:2.

Радек Факса изигра ключова роля за победата на Далас, като отбеляза ключовия втори гол и асистира за първото попадение на Антоан Русел. За Сейнт Луис се разписа Кевин Шатенкърк. Вторият мач от серията е в неделя.

Сан Хосе изигра изключително силна трета част и победи убедително Нешвил с 5:2 у дома и дръпна с 1:0 в серията. Нешвил водеше след първите две третини с 1:0 след гол на Майк Фишер, но в последната част Сан Хосе обърна развоя на мача.

Джоел Уорд вкара ключовия гол за 2:1 за Сан Хосе, а преди това се отличи и с асистенция за изравнителния гол на Томас Хертъл. Логан Кутюр се отличи с два гола за успеха, едно попадение добави и Томи Уингълс. /БТА