Норвежецът Мартин Йонсруд Сундби направи голяма крачка към спечелването на Тур дьо Ски, след като победи в старта във Вал ди Фиеме. В генералното класиране на Тура Сундби поведе с почти три минути пред сънародника си Петер Нортхуг.

Българинът Веселин Цинзов остана на 34-о място с време 42:09.8 минути или изоставане с 2:14.6 минути от победителя.

Сундби доминираше през цялото днешно състезание на 15 км класически стил, като пресече финалната линия с време 39 минути, 55.2 секунди, на 7,7 секунди пред сънародника си Никлас Дюрхауг и на 12,6 секунди през Алексей Полтаранин от Казахстан. Победата направи аванса на на Сундби в Тура на 2:51. 5 минути пред сънародника си Нортхуг, който днес разочарова със 17-ото си място, изоставайки на повече от 50 секунди.

И докато Сундби изглежда фаворит, останалите две места на подиума все още са доста сериозно оспорени. 10 секунди разделят Нортхуг и намиращия се на 5-о място друг норвежец Фин Хааген Крог, като между тях са Полтаранин и руснака Сергей Устюгов.

В класирането за Световната купа Сундби води убедително с 972 точки, пред Нортхуг с 594 и Хааген Крог с 512./ БТА

Vbox7 вече има ново мобилно приложение, повече информация можете да намерите тук: http://blog.vbox7.com/?p=607