Носителят на купа "Стенли" Чикаго продължи разочароващото си представяне като домакин след 0:3 срещу Ванкувър. Вратарят Роберто Луонго отрази всичките 32 удара и записа втори "шутаут" за сезона и общо 53-и в кариерата си. Танър Глас, Кристиан Ерхоф и Хенрик Седин се разписаха за третата поредна победа на канадците в НХЛ, а Чикаго допусна осмо поражение в 14 мача в собствената си зала, колкото имаше в целия редовен сезон през миналата година.

Рейнджърс спечели дербито на Ню Йорк срещу Айлендърс с 2:0. Марк Стаал откри резултата през втората част, а Брайън Бойл оформи успеха с попадение на празна врата 2,6 секунди преди края. Хенрик Лундквист трябваше да спаси само 17 изстрела, за да не допусне гол в четвърти мач през кампанията.

Шампионът през 2008 година Детройт записа четвърта поредна победа след 4:0 над домакина Анахайм. Вратарят Джими Хауърд отрази 41 шайби за гостите за петия "шутаут" в кариерата си. Йохан Францен откри резултата с първия изстрел на Детройт към противниковата врата, а след него се разписаха Томас Холмстрьом, Дан Клиъри и Валтери Филпула. С деветия успех в последните си 11 мача Детройт се утвърди на върха в Западната конференция с 5 точки аванс пред Далас и Ванкувър. Райън Милър спаси 19 удара и записа първи "шутаут" за сезона и общо 18-и в кариерата си, а Бъфало разби гостуващия Кълъмбъс с 5:0.

Томаш Ванек и Тайлър Енис се отличиха с по гол и две асистенции, а Дрю Стафорд завърши с попадение и асистенция при завръщането си в игра след лечение на контузия на рамото. Йохен Хехт и Джейсън Поминвил също се разписаха. Рене Бърк и Алекс Тангей вкараха при дузпите за победата на Калгари над домакина Минесота с 3:2.

Тангей се разписа и в редовното време за канадците. Брендън Сатър вкара решаващото попадение в 1:15 минута на продължението за успеха на Каролина над гостуващия Колорадо с 2:1. Новакът Джеф Скинър реализира осмия си гол за сезона, а вратарят Кам Уорд отрази 34 удара за победата на домакините. Милан Хейдук вкара за Колорадо.