Шампионът на Националната хокейна лига Чикаго Блекхоукс излезе начело в Западната конференция, след като снощи надигра с убедителното 5:1 Сан Хосе Шаркс.

Само 24 часа след като бяха унизени от Нашвил с 2:7, „черните ястреби“ показаха сериозната си класа срещу един от най-силните отбори в лигата. За успеха сериозна заслуга имаше и вратарят Кори Крофърд, който приключи двубоя с 23 спасявания, докато в противниковата третина ветеранът Патрик Шарп се отчете с 2 гола и асистенция.

Чикаго откри резултата към края на първата част, когато Крис Верстийг и Патрик Кейн умело разиграха пред вратата на Анти Ниеми, а Брендън Пири завърши комбинацията с мощен удар.

„Акулите“ като че ли се върнаха в мача с изравнителния гол на Джо Павелски в средата на втория период, но много бързо Шарп възстанови преднината на шампионите. В последната част Джонатан Тоус и Верстийг покачиха до 4:1, преди Шарп от дузпа да оформи крайния резултат.