С едноминутно мълчание снощи бе открит международният детски хокеен турнир за купа "Кирил Въжаров". Малките спортисти отдадоха почит на вратаря на националния отбор по хокей на лед и техен треньор, който бе убит миналия Великден на излизане от столична дискотека.

Турнирът беше открит от председателя на Българската федерация по хокей на лед Красимир Кръстев и започна с мач между Стяуа (Букурещ) и България отбор 1, завършил с 5:0 за България.

Турнирът за купа "Кирил Въжаров" продължава в събота и неделя. Ще бъдат изиграни още 7 мача. Участие в тях взимат два български отбора, два отбора от Сърбия – белградските Беостар и Таш, както и румънският Стяуа (Букурещ). Победителят ще стане ясен в неделя вечер.

Най-важното според организатора Михаил Въжаров е да има феърплей между играчите и децата да се забавляват, спортувайки.

На Коледния детски турнир, организиран също от фондация "Кирил Въжаров" (27-28 декември 2009), България отбор 1 спечели златните медали на финала срещу сръбския Беостар (Белград) с 2:1. Повече информация за турнира и за Кирил Въжаров, можете да намерите на сайта www.vajarov.org .