Националният отбор на България претърпя тежка загуба с 1:14 от Нова Зеландия на Световното първенство в дивизия II, група "Б", провеждащо се в Мексико Сити.

Поражението е четвърто от четири мача за възпитаниците на треньора Даниел Куомо. Двубоят в "Мексико Сити Айс Дом" премина изцяло под диктовката на новозеландците, които реализираха шест гола през първата част, още шест през втората и два през третата.

Точен за България беше Георги Искренов от наказателен удар в петата минута на втората третина. За Нова Зеландия с по три гола се отличиха Джейкъб Ратклиф и Калъм Бърнс. Поражението остави България на последно място в групата без спечелена точка.

Единствено победа срещу Израел в последния мач днес ще остави България в дивизия II и през следващата година. В другите две срещи от четвъртък Австралия победи КНДР с 22:1, а Мексико надделя над Израел с 9:3./БТА