България завърши на 17-о място в смесената щафета в първия старт от сезона в Световната купа по биатлон в Йостерсунд (Швеция).

Стефани Попова и Десислава Стоянова на 2 по 6.0 километра и Антон Синапов и Владимир Илиев на 2 по 7.5 километра изминаха трасето с общо време 1:16:18.4 час.

Попова и Стоянова завъртяха по една наказателна обиколка, а квартетът използва общо 13 допълнителни патрона, за да финишира на 5:21.3 минути зад победителите от Норвегия.

Марте Олсбу, Фани Хорн Биркеланд, Оле Ейнар Бьорндален и Йоханес Тингес Бьо използваха само шест допълнителни партона и не въртяха наказателни обиколки, за да завършат за 1:10:57.1 час.

Със същото постижение на огневия рубеж квартетът на Германия се нареди втори на 33.7 секунди зад шампионите.

Италия завърши трети на 44.2 секунди, въпреки че Лукас Хофер въртя наказателна обиколка, а биатлонистите на "Скуадрата" използваха общо 12 допълнителни партона. /БТА