Бъфало Сейбърс поведе с 1:0 победи срещу Ню Йорк Рейнджърс. Домакините победиха с 5:2 и дадоха заявка за финал в конференцията. Първата третина завърши без попадение. Бъфало се развихри през вторите 20 минути. Ванек бе точен на два пъти, а един гол добави Коталик. В последната третина Хоса вкара и намали преднината на Сейбърс, но Поминвийл отново даде три гола преднина за Бъфало. Шанахан за Рейнджърс и Стафорд за домакините оформиха крайния резултат в срещата.

Анахайм Майти Дъкс също дръпна с 1:0 успеха в серията срещу Ванкувър Канъкс, след като ги победи с 5:1. Коуан откри за канадците, но последва невероятен обрат. На два пъти бе точен Макдоналд, а един гол отбеляза Тийму Селане. През вторите 20 минути двата отбора не си отбелязаха попадение, а в последната третина Гетцлаф и Макдоналд оформиха крайния резултат в двубоя.