Гол на Дерек Роа в 44-ата секунда на продължението донесе победата на Бъфало над домакина Минесота с 4:3 в мач от първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Гостите преодоляха два гола дефицит с попадения на Адам Миър и Томас Ванек в разстояние на 46 секунди в края на редовното време.

Дрю Стафорд също се разписа за тима на Бъфало, който е лидер в НХЛ с 13 точки и от седем мача е допуснал една загуба и то след дузпи.

За Минесота попаденията реализираха Беноа Пулио, Стефан Вейо и Брент Бърнс.

Финалистът за купа "Стенли" от миналия сезон Питсбърг записа трета поредна победа в лигата след 4:1 над гостуващия Каролина.

Сидни Кросби, Руслан Федотенко, Максим Талбът и Евгени Малкин вкараха попаденията за домакините в третата част.

Колорадо пък постигна четвърти пореден успех в НХЛ, след като надделя с 4:1 над гостуващия Едмънтън.

Йън Лапериер, Джо Сакич, Пол Щастни и Коди МакЛиод се разписаха за домакините, които са с най-резултатното нападение в лигата досега.

Торонто прекъсна серията си от пет поредни загуби, след като победи Бостън с 4:2 като гост.

Домакините поведоха с 2:0 през първата част, но до края допуснаха четири безответни гола.

Вратарят Веса Тоскала отрази 26 шайби за канадците.

Жаром Игинла се отличи хеттрик при успеха на Калгари с 5:3 в залата на Нешвил.

Дион Панюф записа две асистенции за гостите.

Майк Рибейро вкара гол и даде рекордните в кариерата си за един мач четири асистенции при победата на Далас над Ню Йорк Айлендърс с 5:3.