Бъфало Сейбърс се наложи над Питсбърг Пингуинс с 4:3 като гост в най-интересната среща от поредния кръг в НХЛ. Томас Ванек отбеляза победния гол за гостите, а името си сред голмайсторите записаха още Дерек Рой, Алес Коталик и Дениъл Пайе.

Руслан Федотенко отбеляза два гола, а Евгени Малкин записа две асистенции за пингвините, които губят две последователни срещи за първи път от месец и половина насам.

Бостън Брюинс срази Тампа Бей Лайтнинг с 5:3 и продължава да е убедителен лидер в Североизточната дивизия. Домакините решиха изхода на двубоя още в първите 10:46 минути, в които се разписаха Милан Лучич, Фил Кесл и Майкъл Райдър. Здено Чара във втората част и Пи Джей Акселсън на празна врата в края на мача бяха авторите на останалите два гола за Брюинс.

Адам Хол, Венсан Льокавалие и Пол Шчехура реализираха за гостите, които регистрираха осма поредна загуба и продължават да са отборът с най-лоши показатели от началото на сезона.