Бостън Брюинс излезе начело в НХЛ след победата си над Ню Йорк Рейнджърс с 1:0 в дербито на Източната конференция. В същото време Сан Хосе Шаркс отстъпи като домакин на Чикаго Блекхоукс с 2:4 и слезе от върха.

Марк Савард отбеляза единствения и победен гол за Брюинс 22 секунди преди края на втората третина. Вратарят Туука Раск пък се отличи с 35 спасявания и не допусна шайбата зад гърба си.

В Сан Хосе "черните ястреби" регистрираха първа победа над местния тим от 6 години насам. Джонатан Тоус отбеляза два от головете и сложи край на "сухата мрежа" на вратаря Евгени Набоков, удържал без гол в 170 минути и 58 секунди. Това е едва втора за Сан Хосе в последните 27 мача.

Шампионът Детройт Ред Уингс регистрира пета поредна загуба - този път с 2:4 при визитата на Вашингтон Кепиталс. Александър Овечкин реши изхода на двубоя с два гола в третата част. По този начин Овечкин излезе начело при голмайсторите с 33 попадения.

Вашингтон - Детройт - 4:2

Бостън - НЙ Рейнджърс - 1:0

Монреал - Лос Анджелис - 4:3

Колорадо - Анахайм - 3:4

НЙ Айлендърс- Флорида - 3:1

Торонто - Питсбърг - 5:4

Кълъмбъс - Далас - 3:7

Каролина - Атланта - 2:0