Бостън победи Каролина с 4:2 и изравни резултата в полуфиналния плейоф в Източната конференция на 3:3. Така изходът от двубоя ще бъде решен след седми мач в Бостън в четвъртък.

Марк Реки се отличи с гол и асистенция за Бостън. Марк Савард също вкара, но напусна леда в третия период заради контузия. Другите два гола за Бостън вкараха Стив Монтадор и Чък Кобасю, а вратарят Тим Томас спаси 31 удара, информира БТА. Бостън направи впечатляващо завръщане в серията, след като губеше с 1:3.

По подобен начин се развиха събитията и в плейофа на Запад между Анахайм и носителя на купа "Стенли" - Детройт. Анахайм спечели с 2:1 и изравни резултата в серията на 3:3. Победителят ще бъде определен след седми мач, който ще се играе в Детройт в четвъртък.

Райън Гецлаф и Кори Пери се отличиха с по гол и асистенция за Анахайм, а стражът Йонас Хилър спаси 38 удара.

Победителят от серията ще срещне Чикаго във финала на Западната конференция.