Оле Ейнар Бьорндален (Норвегия) спечели пред собствена публика преследването на 12,5 километра в старт от Световната купа по биатлон в Трондхайм.

Българският биатлонист Красимир Анев, който стартира от 59-апозиция, остана 53-и с четири грешки при стрелбата и време от 39:03.6 минути.

35-годишният ветеран Бьорндален, който стартира от втора позиция, пропусна два пъти в стрелбата, но спечели състезанието с време от 33:36.3 минути.

Симон Едер (Австрия) остана втори с 25.1 секунди (1) по-лошо време, а на трети се подреди Томаш Сикора (Полша) с 25.3 секунди (2) изоставане от победителя.

Четири състезания преди края Бьорндален води в генералното класиране с 864 точки, следван от Сикора с 828, Максим Чудов (Русия) със 709 и други.