Станимир Беломъжев завърши на четвърто място в спринтовата дистанция от европейското първенство по ски ориентиране, което започна днес в Чепеларе. Българинът остана на 8 секунди от медалите, които бяха спечелени от представителите на Русия. Шампион стана Владилав Кисельов, следван от 48-годишният Едуард Хренников, а трети е Сергей Горланов, съобщава bgorienteering.net.

Изцяло руска челна тройка се получи и при жените, където шампионка е Марина Вяткина, втора е Олеся Рязанова и трета е Татяна Оборина.

Николай Димитров финишира 45-и при мъжете, Боян Софин е на 50-о място, Мартин Пенчев е 55-и, Йордан Иванов е 57-и, а Димитър Димитров е 58-и.

Андрея Дяксова зае най-предно място при жените - 33-то. Калина Недялкова e 37-а, Евангелна Дяксова - 43-та, Теодора Малчева - 46-та, а Ана Марея Игнатова, Цвета Комитска и Ясемин Занкова заеха местата от 48-о до 50-то в крайното класиране.

Днешните стартове се състояха при много тежки условия - температура 12 градуса под нулата, мъгла и силен вятър. Участниците изразиха огромната си благодарност към домакините и специално към съдийския апарат, направил всичко възможно за нормалното протичане на надпреварата. Европейското първенство по ски ориентиране в Чепеларе събра над 140 състезатели, още толкова се включват в Световното за ветерани, което се провежда паралелно в зимната перла на Родопите.

Утре, неделя, континенталното първенство продължава със спринтова щафета. Всеки отбор се състои от мъж и жена, които изминават последователно по три поста. Стартът е в 10 ч. В понеделник пък ще бъдат излъчени шампионите в средната дистанция.