България загуби от Белгия с 3:6 (2:3, 1:3, 0:0) в първия ден на Световното първенство за мъже по хокей на лед в Група Б, Дивизия II, което се провежда в Зимния дворец в София.

Гостите поведоха с 2:0, но нашите хокеисти изравниха с голове на Мартин Бояджиев и Станислав Мухачов. Белгия се оттегли с гол аванс след първата третина, но през втората част българите отново изравниха с гол на Алексей Йотов.

Оттук до края белгийците обаче взеха инициативата и вкараха три гола до края на втория период. След безрезултатна трета част крайният резултат остана 6:3 в полза на Белгия.

От българския отбор за най-добър в мача бе определен вратарят Константин Михайлов, който инкасира шест гола, но успя да отрази 52 удара.

Във втория си мач утре от 19.00 часа България играе с Испания, който загуби от Република Корея с 4:6. В третата среща от групата Мексико победи Южна Африка с 4:2.