Красимир Анев се класира 7-и в спринта на 10 км за мъже в предварителните стартове преди началото на Световната купа по биатлон.

Българският състезател повали и 10-те мишени и финишира седми в състезанието в Шушене, Норвегия, като остави след себе си легендата от Норвегия Оле-Ейнар Бьорндален, който също стреля чисто, но завърши 9-и.

Победата грабна Мартен Фуркад от Франция, също с безпогрешна стрелба. Йоханес Бьо и Фабиен Клод допълват призовата тройка. Седмото място на Анев му даде право да участва и в масовия старт в Шушене.

При дамите триумфира Жустин Бреза от Франция. Втора остана представителката на домакините Тирил Екхоф, а последното стъпало на почетната стълбичка зае Юлия Джима от Украйна.