Отборът на Анахайм Дъкс стартира повече от убедително сезона в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) и удари Ванкувър Кенъкс със 7:3 при гостуването си. По две попадения за успеха отбелязаха новото попълнение Даниъл Уиник и неостаряващият Теему Селане, който започна своя 20-и сезон в шампионата.

Първата част приключи при резултат 2:2, като по никакъв начин не предвещаваше категоричния разгром. Анахайм окри рано чрез Уиник, но с голове на бранителя Дан Хамхюс и Даниел Седин (при числено предимство), домакините обърнаха. Все пак пет минути преди края Шелдън Суре изравни, когато неговият тим бе с човек повече на леда.

В следващата третина Дъкс забиха четири безответни гола, като Кенъкс така и не намериха противодействие на атакуващата им игра. Уник повтори упражнението от предишния период, а в рамките на 11 секунди Кори Пери и Карл Палмиери увеличиха аванса до 5:2. 14 секунди преди края на частта Селане също се разписа при числено предимство.

Към средата на последната част Александър Едлер върна един гол за Ванкувър, но почти веднага Селане наказа отбраната на домакините за 7-и път в мача.

В Сейнт Луис тимът на Детройт Ред Уингс записа шокиращо поражение с 0:6 от местния Блус, като отборът на Майк Бабкок инкасира по два гола във всеки от периодите.

Владимир Тарашенко и Крис Стюърт стартираха голеадата в първата третина, а след паузата отново дебютантът Тарашенко и Ти Джей Оший доведоха нещата до 4:0.

И Стюърт се отчете с втори гол след 75 секунди игра в последната част, а крайният резултат оформи Патрик Берглунд при числено предимство.