Норвежката Ан Кристин Флатланд за първи път в своята кариера спечели старт от световната купа по биатлон за жени.

Днес в германския зимен курорт Оберхоф норвежката Флатланд спечели старта на 7,5 километра с време 23 минути, 20,5 секунди и 1 грешка при стрелбата.

В Оберхоф се състезаваха и две български биатлонистки. Нина Кленовска се класира на 62-ро място с 27:09,09 минути и 1 плюс 1 грешки в стрелбата на 3:44 минути след победителката Флатланд.

Емилия Йорданова се класира на 69-то място с време 27:33,6 минути и 3 плюс 1 грешки в стрелбата.

В Оберхоф днес завършиха 89 биатлонистки.

В днешното състезание 28-годишната норвежка Ан Кристин Флатланд изпревари носителката на два златни олимпийски медала от Ванкувър и номер 1 в света Магдалена Нойнер от Германия. Пред родна публика Нойнер с две грешки в стрелбата финишира на 5,7 секунди след победителката. На трето място се класира друга германска биатлонистка - Андреа Хенкел, която с 1 грешка в стрелбата финишира на 15,2 секунди след победителката Флатланд.

След 8 от общо 26 старта за световната купа по биатлон за жени начело в класирането е Каиса Макарайнен /Финландия/ с 394 точки, следвана от Хелена Еколм /Швеция/ - 321 точки, Ана Карин Зидек /Швеция/ - 291 точки, и др.

В днешното състезание Каиса Макарайнен завърши на 5-то място с 3 грешки в стрелбата на 35,9 секунди след победителката Флатланд.