Мико Рантанен и Андрю Колиано вкараха през 11 секунди в третия период за успеха на Колорадо над Далас с 6:3, след като тимът изоставаше с 3 гола в резултата. Валери Ничушкин и Рос Колтън записаха по гол и асистенция, Райън йохансен и Майлс Ууд също вкараха, а Кейл Макар записа три асистенции за Колорадо. Вратарят от български произход Александър Георгиев спаси 23 удара. Тайлър Сегуин с две попадения и Джо Павелски бяха дали аванс на Далас.

Джож Норис вкара единствения гол при дузпите, с който Отава се наложи над Минесота в мач, игран в Стокхолм.

Джими Веси отбеляза два пъти за успеха на Ню Йорк Рейнджърс над Ню Джърси с 5:3. Артьоми Панарин също вкара два пъти за победителите, а Блейк Уилър се разписа на празна врата 1:33 минута преди края на редовното време. Това бе четвърта поредна победа за Рейнджърс.  Джак Хюз вкара за Ню Джърси, след като се завърна на леда, пропускайки пет мача заради контузия. Онджей Палат и Ерик Хаула също се разписаха за "Дяволите".

Трент Фредерик записа за четвърти път в кариерата си два гола, а Дейвид Пастърнак се отчете с три асистенции за победата на Бостън над Монреал с 5:2 у дома. Бостън постигна втори пореден успех и си отмъстиха за загубата от Монреал след продължения миналата събота. Юрай Слафковски записа гол и асистенция, а Джонатан Ковачевич също вкара за Монреал. Джейк Алън направи 39 спасявания.

Оливер Валстрьом вкара победния гол при дузпите за Ню Йорк Айлъндърс, който се наложи над Калгари с 5:4. Хъдсън Фашинг, Кайл Палмиери и Матю Барзал също отбелязаха за Айлъндърс, като вратарят на тима Иля Сорокин отрази 35 шута. Мартин Поспишил, Блейк Коулман, Макензи Уигър и Егор Шарангович отбелязаха за Калгари. Новобранецът Конър Зари записа две асистенции.

Аляксей Протас и Хендрикс Лапиер се отчетоха с по гол и две асистенции за победата на Вашингтон над Кълъмбъс с 4:3. Сони Милано от Кепитълс вкара на бившия си отбор. Суперзвездата на домакините Алекс Овечкин също се разписа, а Чарли Линдгрен спаси 33 удара. Джони Гудро от Къбъмбъс изигра своя мач №700 в кариерата, като се разписа в началото на втория период. Защитникът Иван Проворов и Джъстин Данфорт също отбелязаха.

Джордан Еберли вкара гол и направи две асистенции, а Мати Бениърс записа попадение и асистенция за успеха на Сиатъл над Ванкувър с 4:3. Джейми Омексак и Яни Гурд също вкараха за победителите. Джей Ти Милър, Куин Хюз и Нилс Хогландер бяха голмайсторите за Ванкувър.

Сет Ярвис изведе Каролина напред в резултата в третия период за успеха над Питсбърг с 4:2. Брент Бюрнс и Себастиан Ахо помогнаха с по гол и асистенция, а вратарят на Каролина Анти Раанта спаси 26 удара. Синди Кросби отбеляза два пъти за Питсбърг, а Крис Летанг записа 700-ата точка в кариерата си след асистенция за второто попадение на Кросби.

Адриан Кемпе вкара гол и направи асистенция за убедителния успех на Лос Андежилс Кингс над Сейнт Луис с 5:1. Кинтън Байфилд, Блейк Лизоте, Пиер-Люк Дюбоя и Кевин Фиала бяха другите голмайстори. Джейк Нейбърс вкара, а Джордан Бинингън направи 25 спасявания за Сейнт Луис.

Марк Шайфеле записа попадение и две асистенции, а Кайл Конър записа 14-ия си гол за сезона при победата на Уинипег над Аризона с 5:2. Владислав Наместников и Мейсън Ейпълтън също вкараха, а Лоран Босоа спря 16 от 18-е удара към него. Матиас Мачели и защитникът Мат Думла се разписаха за Аризона, докато Карел Веймелка отрази 21 шута към вратата си./БТА