Отборът на Ню Йорк Рейнджърс загуби с 3:5 у дома срещу Вашингтон в двубой от редовния сезон на Националната хокейна лига. Шампионите спечелиха пети пореден двубой през сезона, а Брет Конъли се разписа в тяхна полза 6.24 минути преди края на третия период.

Алекс Овечкин, Ник Дауд, Якуб Врана и Том Уилсън също бяха точни във вратата, пазена от стража с български корени Александър Георгиев.

Младият вратар се отличи с 23 спасявания за Ню Йорк. Джон Карлсън подаде три асистенции в състава на Кепитълс. Джими Весей, Брейди Скией и Райън Стром реализираха головете в полза на Рейнджърс.

Финикс Копли, който започна като титуляр на мястото на опитния Брейдън Холтби, направи 27 спасявания на вратата.

Патрик Лаине се разписа пет пъти при победата в полза на Уинипег с 8:4 като гост срещу Сейнт Луис в друг двубой от редовния сезон в Националната хокейна лига. Това е мач номер 61 в историята на НХЛ, в който хокеист вкарва пет попадения.

Брандън Танев, Блейк Уилър и Джак Рослович също се разписаха в полза на тима на Джетс, който прекъсна серията си от две последователни поражения. Лаине е лидер при голмайсторите в Лигата с общо 16 попадения до момента. Владимир Тарасенко, Дейвид Перън, Райън О'Райли и Пат Марун бяха точни в полза на Сейнт Луис.

Вратарят Лоран Бросоа допусна четири попадения от общо 27 удара към мрежата зад него за четвъртия си успех срещу Блус в своята кариера.

Ерик Густафсон се разписа 2.32 минути след началото на допълнителния период за победата на Чикаго с 5:4 след продължение при гостуването срещу Флорида. Това е трето попадение за Густафсон през кампанията, спирайки серията от две поредни поражения за Блекхоукс.

Давид Кампф, Патрик Кейн, Алекс Добринкет и Алекзандър Фортин също се разписаха в полза на победителите. Густав Форсинг се отличи с две завършващи подавания. Майк Хофман, Джаред Маккан, Арън Екблад и Франк Ватрано реализираха попадения в полза на Пантърс. Техният съотборник Джонатан Хубердю подаде две асистенции. Джеймс Реймър направи 36 спасявания на вратата на Пантърс.

Анреас Йохансон реализира три гола за победата на Торонто с 6:0 у дома срещу Филаделфия. Вратарят Гарет Спаркс спаси 35 удара в общо втория мач в кариерата си без допуснато попадение във вратата.
Джош Лейво, Джон Таварес и Патрик Марлю също бяха точни за победителите.

Лас Вегас спечели също с разгромното 6:0 у дома срещу Сан Хосе. Макс Пасиорети вкара два гола, а опитният вратар Марк-Андре Флюри спаси 33 удара за петия си мач без допуснато попадение през сезона.
Уилям Карлсон, Колин Милър, Уилям Къриър и Алекс Тъч са другите голмайстори за Лас Вегас. /БТА