Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 15 спасявания и помогна за победата на Ню Йорк Райнджърс с 6:3 в залата на Сан Хосе в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига. Артьоми Панарин реализира хеттрик и добави асистенция, Мика Зибанежад се разписа два пъти, а Йеспер Фаст допринесе с гол и асистенция. Боб Богнър дебютира на кормилото на Сан Хосе, след като по-рано през седмицата замени уволнения Пийт ДеБур, но домакините пропиляха аванс от 3:2 и допуснаха обрат с четири безответни попадения в третата част. Томаш Хертл, Лоуган Кутюр и Брендън Дилън се разписаха при шестата поредна загуба на Сан Хосе.

Детройт прекъсна серия от 12 поредни поражения след 5:2 над гостуващия Уинипег. Роби Фабри се отличи с два гола и асистенция, а Филип Задина и Филип Хронек добавиха по гол и две асистенции. Дарен Хелм също вкара, а вратарят Джонатан Берние отрази 26 удара. Кайл Конър се разписа два пъти за гостите, а Конър Хелебък парира 29 изстрела. Тампа Бей надделя над гостуващия лидер в Атлантическата дивизия Бостън с 3:2. Стивън Стамкос реализира два пъти, Брейдън Пойнт също се разписа, а Никита Кучеров допринесе с две асистенции. Андрей Василевски спаси 27 удара, а Тампа победи Бостън за седми пореден път. Брайън Ръст вкара в 3:02 минута на продължението и донесе успеха на Питсбърг с 1:0 над гостуващия Кълъмбъс.

Вратарят Тристан Джари отрази 17 изстрела и записа трети "шътаут" в четирите си мача като титуляр през този сезон. Минесота продължи серията си с точки като домакин на 11 поредни мача след 6:5 над Едмънтън. Носителят на купа "Стенли" Сейнт Луис спечели с 4:2 над гостуващия Лас Вегас и оглави класирането в Западната конференция. Оскар Сундквист завърши с гол и асистенция за шампионите, а Джордън Бинингтън парира 27 изстрела.

Елиас Петерсон реализира в 40-ата секунда на продължението и донесе успеха на Ванкувър над гостуващия Каролина с 1:0. Стражът на канадците Якоб Маркстрьом направи 43 спасявания за първия си "шътаут" през сезона. Лос Анджелис прекъсна серия от 11 мача без победа като гост след 2:1 в залата на Анахайм. Мат Лъф и Джеф Картър вкараха, а Тайлър Тофоли записа две асистенции. Джонатан Куик допринесе с 36 отразени удара. Калгари двата три безответни гола за две минути и половина в началото на третата част и победи гостуващия Торонто с 4:2 в канадското дерби. Джони Годро се разписа два пъти, а Травис Хамоник добави гол и асистенция. Вратарят Дейвид Ричи парира 32 изстрела.