Дейвън Тоус вкара 1:12 минути след началото на продължението за победата на Колорадо над Торонто, като отборът навакса 3 гола изоставане в мача. Кайл Макар и Габриел Лендеског се отличиха с по гол и асистенция, а другите голове за Колорадо бяха дело на Нейтън Маккинън и Джей Ти Комфър, докато Мико Рантанен направи 4 асистенции. Павел Франкуз направи 18 спасявания.

Оустън Матюз вкара 2 гола, Алекзандър Керфут завърши с гол и 2 асистенции, Ник Ричи също вкара, а Джак Кемпбъл спаси 44 удара за Торонто.

Райън Линдгрен вкара 2 пъти, а защитникът Джаред Тинорди също отбеляза за убедителния успех на Ню Йорк над Анахайм с 4:1. Това е четвърта победа на тима в последните 5 мача. Исаак Лундестрьом вкара победното попадение за Анахайм. Роденият в Русе вратар на Ню Йорк Рейднжърс Александър Георгиев направи поредна силна изява и спомогна за успеха на своя тим.

Задачата на Георгиев бе сериозно улеснена и от защитата на нюйоркчани, които позволиха на домакините да отправят само 14 точни удара към тяхната врата. Стражът се намеси перфектно в 13 от тях и бе безгрешни и в двата случая, в които Анахайм имаше човек повече на леда. Единствен Исак Лундстрьом успя да преодолее българина 11:05 след началото на втория период, като това бе и първото попадение в мача.

Оливър Бьокстранд вкара 2 гола, включително и победното попадение в третата част - за Кълъмбъс, които се наложиха драматично с 4:3 над Ню Джърси. Буун Джинър и Егор Чинакхов също отбелязаха за Кълъмбъс. Голмайстори за Ню Джърси бяха Нико Хишер, Джими Вези и Мариан Студенич.

Томас Хертъл направи хеттрик, като той включва и победния гол в 24-ата секунда на продължението за победата на Сан Хосе над Филаделфия с 3:2. Хертъл вече има 20 гола през този сезон. Брент Бърнс се отличи с 3 асистенции за втората поредна победа на "акулите". Вратарят на Сан Хосе Адин Хил спаси 29 шута. Джеймс ван Римсдик вкара и двата гола за Филаделфия.

Марк-Андре Фльори направи 30 спасявания при победата на Чикаго над Вегас като гост. Това е 502-ра победа на Фльори в НХЛ - трето постижение в историята. Юхар Кайра и Райли Стилман вкараха за Чикаго. Бен Хютън отбеляза за Филаделфия.

Роман Жози се отличи с гол и асистенция при победата на Нешвил над Аризона. Матиас Екхолм, Яков Тренин и Танер Жано също вкараха за победителите, Райън Йохансен направи 2 асистенции. Вратарят Джус Сарос направи 38 спасявания. Клейтън Келър и Лоусън Круз вкараха за Аризона.

Дейвид Пастърнак и Брад Маршанд вкараха по 2 гола за успеха на Бостън над Тампа Бей с 5:2. Антон Блид също вкара, а Тейлър Хол се отчете с 2 асистенции. Онджей Палат и Брейдън Пойнт бяха голмайстори за Тампа Бей, а вратарят Андрей Василевский спаси 25 от 29 удара.

Рууп Хинц вкара 3:46 минути преди края за успеха на Далас над Питсбръг с 3:2. Домакините губеха с 0:2, но направиха пълен обрат. Денис Гурянов също вкара за Далас, а Джейсън Робинсън завърши с 3 асистенции.

Антони Дюклер вкара 2:07 минути преди края на продължението за успеха на Флорида с 3:2 над Каролина. Картър Верхеге вкара два пъти, а Юбердо завърши с асистенция за Флорида. Вратарят Сергей Бобровски направи 24 спасявания за своята 16 победа през сезона.

Фредерик Годро вкара победната дузпа за Минесота над Вашингтон. Кевин Фиала също вкара при дузпите, а Каапо Кахконен направи спасяване.

Кал Петерсен завърши за първи път със суша мрежа през сезона при победата на Лос Анджелис с 4:0 над Детройт. Той направи 21 спасявания. Филип Дано, Дрю Дохти, Ейдриън Кемп и Тревър Муур вкараха за успеха, а Дъстин Браун завърши с 2 асистенции.